عربی عمار

برای افزایش ساعت مطالعه و بالابردن انگیزه چکار کنیم؟

برای افزایش ساعت مطالعه و بالابردن انگیزه چکار کنیم؟

💭 من ساعات مطالعه روزانه م رو تو دفتر برنامه ریزی قلمچی یادداشت میکردم و آخر روز و آخرهفته جمع میزدم.همین وارد کردن اعداد ساعت مطالعه تو دفترم و جمع زدن ها بهم انگیزه میداد.علاوه بر اون بهم شناخت هم میداد از اینکه دارم‌چقدر تلاش میکنم و آیا نتیجه ای که می گیرم متناسب با تلاشم هست یا نه… من حتی روزهایی‌که کم کاری میکردم و ساعت مطالعه‌م کم‌میشد هم تو دفترم ثبت میکردم؛ میخواستم با حقیقت رو به رو بشم و بتونم درست تصمیم بگیرم و بیشتر تلاش کنم.

یه سری جمله های انگیزشی هم تو اتاق نوشته بودم که جلوی چشمم باشه، این جمله هارو روبروی تخت خواب نوشته بودم تا هروقت میخوام استراحت یا تنبلی کنم جلوی چشمم باشه. از طرف دیگه همیشه حواسم بود که روحم زنده باشه، به خودم خیلی سخت میگرفتم اما سعی میکردم روحم زنده و بانشاط بمونه؛ یه موسیقی ،چای نبات،۵ دقیقه چرت بیشترو…. از چیزایی‌بودن که روحم رو زنده نگه میداشتن.

حتما شروع هرهفته برنامه ریزی میکردم که باید مثلا این هفته 50ساعت درس بخونم ،بعد هرروزم رو هم تعیین میکردم که فلان ساعت باید بخونم تا اخر هفته 50ساعت رو رسونده باشم.آخر هفته وقتی به این عدد ساعت مطالعه، میرسیدم به خودم جایزه میدادم در غیر این صورت خودمو تنبیه میکردم.

ارسال یک دیدگاه